Váš prohlížeč již není podporován
Prosíme o aktualizaci, nebo použití jiného alternativního porhlížeče...
Děkujeme

rss.png, 3,4kB

Cvičení pro děti a mládež, které se nechtějí věnovat cvičení vrcholově

Cvičení rodičů s dětmi a s miminky

V rozpisu naleznete tři lekce ve čtvrtek dopoledne (rozdělené dle věku), jednu v úterý odpoledne a v pondělí a ve čtvrtek  lekce gymnastiky hrou – Gymnastická školička – pro děti 3-4 roky (první měsíce s přítomností rodiče).

Cvičení probíhá společně s rodiči (prarodiči apod.),  děti se učí spolupracovat a vše si osvojují formou hry. Využíváme říkadla, písně, hry a různé nářadí a náčiní. Cvičení v lekcích rozvíjí pohybové dovednosti, dětem se zlepšuje koordinace a prostorová orientace. Nezanedbatelným aspektem je také rozvoj sociálních zkušeností. Pokud chcete usnadnit nástup vašeho dítěte do mateřské školky, pak je toto cvičení právě pro vás. 

Akrobacie a gymnastika

Tréninky probíhají na odpružených gymnastických kobercích – Air Track. Na nich se děti nebojí zkoušet nové prvky. Po rozcvičení a protažení se děti na kobercích učí gymnastické prvky, posilují, zlepšují své držení těla i ohebnost. Na trénincích využíváme i gymnastické nářadí a náčiní: kruhy, hrazdu, bradla, kladiny, …. a různé gymnastické pomůcky na snadnější nácvik prvků (např. válce, stálky, klíny, slzu, hříbek, …).  Akrobacie a gymnastika je výborný pohybový základ i pro jakékoliv jiné sporty,  výrazně zlepšuje rozvoj koordinačních schopností dítěte.

Některé děti pak přejdou na závodní akrobatickou gymnastiku. Více info v závodní sekci.

Taneční aerobik 

Cvičíme, tančíme, posilujeme, protahujeme, trénujeme správné držení těla, hrajeme hry…. Kdo by chtěl zkusit závodit ve cvičení podle cvičitele, může vyzkoušet, i v Kutné Hoře tyto soutěže pořádáme (v záložce pořádáme závody). Kdo nechce závodit nemusí. 

Spartan Kids

Tréninky jsou zaměřené na cvičení zlepšující koordinaci pohybu, ovládání těla, jemnou i hrubou motoriku, udržení rovnováhy a orientaci v prostoru. To vše s filozofií starověké Sparty, jejich legendárních bojovníků a hlavně s úsměvem. Všichni trénují spolu, bok po boku jako jeden. Nejsou soupeři, ale spolubojovníci a kamarádi sobě navzájem. S námi budou vědět, že zvládnou všechno! Příprava na soutěže Spartan Kids Race (jsou nepovinné)

Děti na startu

Celorepublikový projekt pro skupiny dětí 4-9 let. Základy atletiky, míčových her, gymnastiky, trénink koordinace.. více ZDE. U nás rozděleno na 4-7 let děti na startu. Děti 8-11 pokračují v lekcí Sport-mánie.

Sport-mánie

Na těchto lekcích rádi uvítáme děti od 8 do 11 let. Při cvičení se s dětmi zaměříme na různé druhy sportů, naším cílem je pilovat jejich všestrannost a věnovat se pohybu komplexně. Na trénincích se tedy setkáme jak s druhy cviků založených na trénování kondice, tak se ale dostane i na trénování výdrže a posilování. Konkrétně se bude jednat o různé typy jednoduchých kruhových tréninků, atletických disciplín, ale i míčových her. Využijeme různé typy náčiní, které nám fit studio nabízí, mezi ně patří například náčiní na trénink rovnováhy, posilování středu těla a další. Součástí každého tréninku je samozřejmě i protažení a krátká rozcvička. Trénink bude provázen různými hrami, naším cílem totiž je, aby si to děti na trénink přišly vždy užít a braly naše studio jako místo zábavy a pohody.

Gym for teens

Na lekci Gym for teens se může přihlásit kdokoli ve věku od 11 do 15 let. Naším cílem bude budování dobré kondice a posílení celého těla formou různých zajímavých kruhových tréninků. Lekce mohou být také inspirací pro následné využití cviků pro vlastní rozvoj. Fit studio nabízí pomůcky, které nám zpestří tréninky. Děti mohou samy zvolit své tempo a silovou náročnost dle svých možností a v průběhu roku tak sledovat svoje posuny a zlepšení. Kruhový trénink jako takový je skvělým základem pro posilování celého těla, při našich tréninzích si ukážeme, že jak posilování, tak kardio-cviky mohou být zábava.

Funkční kruhový trénink 

Dynamický a posilovací trénink svalů celého těla pro získání super kondice, pro věk 8-15 let se Spartanskou tenérkou Klárou. Přijďte zamakat.

 

Cvičení pro mládež (od 12 let)

Kromě našich lekcí pro mládež je již možné navštěvovat i vybrané lekce dospělých, např. Jumping, Spinning, Walking, Fly Yoga, Yoga, …

 

Pondělí, 29. srpna 2022
Copyright
© 2024 Fit studio Jitky Brachovcové